12:21:05 - شنبه 18 مه 2019
داغ کن - کلوب دات کام Balatarin اشتراک گذاری در فیس بوک تویت کردن این مطلب
۱۰۹ زندانی خراسان شمالی در انتظار آزادی
۱۰۹ زندانی خراسان شمالی در انتظار آزادی
بجنورد- ایرنا- مدیرعامل ستاد دیه خراسان شمالی گفت: اکنون ۱۰۹ زندانی جرایم غیرعمد در زندان های این استان محبوس هستند که در ماه مبارک رمضان چشم امید به خیران و جشن گلریزان دارند.

رضا استاجی روز شنبه در گفت و گو با خبرنگار ایرنا اظهار داشت: این افراد به علت ناتوانی در پرداخت بدهی های غیر کلاهبرداری، مهریه و دیه و سایر موارد در زندان های این استان تحمل حبس می کنند و در این ماه مبارک چشم کمک به نیکوکاران دارند.
وی افزود: مددجویان محبوس شده در زندان های این استان افزون بر ۵۰ میلیارد ریال بدهی دارند که امیدوار هستیم بخشی از این میزان توسط شکات بخشیده شود.
مدیر عامل ستاد دیه خراسان شمالی گفت: ۳۰۹ زندانی جرایم غیرعمد، پارسال از زندان های این استان آزاد شدند که این رقم در مقایسه با سال ۹۶، افزون بر ۲۴ درصد رشد دارد.
استاجی با بیان اینکه این مددجویان افزون بر ۲۹۰ میلیارد ریال بدهی داشتند اظهار داشت: این افراد به علت ناتوانی در پرداخت چک، سفته و نفقه به تحمل حبس محکوم شده بودند.
وی افزود: این مددجویان از محل کمک های خیران، وام و تسهیلات قرض الحسنه، اخذ تخفیف از شاکیان و پذیرش درخواست اعسار محکومان و تقسیط محکوم به از زندان های خراسان شمالی آزاد شدند.
وی اظهار داشت: تلاش مجموعه زندان ها، کاهش هدفمند جمعیت کیفری در زندانها است.
استاجی افزود: در پایان سال ۹۷ هیچ محکوم پرداخت دیه در حوادث رانندگی وجود نداشت.

خبر جدید  10 دستگاه آبگرمکن خورشیدی در هاور مانه و سملقان توزیع شد

* دو زن زندانی سه میلیارد ریال بدهی مالی دارند
استاجی با بیان اینکه دو زن مددجوی این استان افزون بر سه میلیارد ریال بدهی مالی دارند گفت: این دو نفر به علت بدهی غیرکلاهبرداری در زندان محبوس هستند.
وی اظهار داشت: در جشن های گلریزان استان سعی شده است که بانوان زیادی دعوت شوند و تمامی کمک های زنان برای آزادی این دو نفر اختصاص می یابد.
جشن گلریزان در تمامی شهرستان های این استان برگزار می شود.
هم اکنون حدود ۲ هزار نفر در زندان های خراسان شمالی محبوس هستند.
متوسط نرخ زندانی در استان خراسان شمالی به ازای هر ۱۰۰ هزار نفر ۲۳۳ مددجو است که این میانگین در کشور ۲۶۹ نفر است.
به گفته مسئولان مرتبط، جمعیت کیفری خراسان شمالی در زندان ها به کمتر ۲ هزار نفر کاهش یافته که این رقم در سال های پیش از این ۲ هزار و ۵۰۰ نفر بوده است.
در هر یک از شهرستان های بجنورد، شیروان و اسفراین یک زندان وجود دارد و یک کانون اصلاح و تربیت و یک بازداشتگاه نیز در بجنورد دایر است.
۳۰۰۷/ ۶۰۴۲

خبر جدید  30 درصد دفترچه های تامین اجتماعی خراسان شمالی الکترونیکی شد


منبع :: ۱۰۹ زندانی خراسان شمالی در انتظار آزادی

0/5 (0 نقد و بررسی)

تبليغات
بانک پاسارگاد