11:45:37 - دوشنبه 31 دسامبر 2018
داغ کن - کلوب دات کام Balatarin اشتراک گذاری در فیس بوک تویت کردن این مطلب
۱۱ هزار نفر در زندان حافظ قرآن شدند
۱۱ هزار نفر در زندان حافظ قرآن شدند
بیرجند- معاون سازمان‌زندان های کشور گفت:حدود ۱۱ هزار نفر حافظ قرآن در مجموعه زندان‌های کشور داریم که از حفظ کل تا حفظ چند جزء و یک جزء قرآن را شامل می‌ شود.

به گزارش خبرنگار مهر، ابوالفضل حجتی‌پور صبح دوشنبه در دیدار با نماینده ولی‌فقیه در خراسان‌جنوبی اظهار کرد: آنچه در زندان‌های جمهوری اسلامی از جنبه آموزشی و اصلاحی رخ می‌دهد با نگاه مردم به زندان و مجازات حبس متفاوت است.

معاون سلامت، اصلاح و تربیت سازمان زندان‌های کشور بیان کرد: بسیاری از افراد زندان را تنها مکانی برای نگهداری فیزیکی زندانی به عنوان مجازات می‌دانند در حالی که ما در همین محیط آموزش‌های رسمی و غیر رسمی زیادی را به زندانیان می‌دهیم.

حجتی‌پور با اشاره به اینکه آموزش‌های رسمی شامل آموزش‌های متداول در کشور از نهضت سوادآموزی تا تحصیل در مقطع راهنمایی و دبیرستان و حتی دانشگاه می‌شود، ادامه داد: آموزش‌های غیر رسمی نیز آموزش‌های عقیدتی، مذهبی و سبک زندگی سالم است.

خبر جدید  سفر معاون علمی و فناوری رئیس جمهور به خراسان جنوبی

وی با تبیین اهمیت مقوله نماز در زندان‌های کشور، افزود: در زندان‌های کشور با همکاری هزار روحانی در حد امکان نمازهای سه گانه به صورت جماعت اقامه می‌شود که در تحول زندانی و اصلاح او تأثیرگذار است.

معاون سلامت، اصلاح و تربیت سازمان زندان‌های کشور گفت: در چهار-پنج سال اخیر نهضت قرآن آموزی در زندان‌ها به راه افتاده و در حال حاضر طبق سامانه اوقاف حدود ۱۱ هزار نفر حافظ قرآن در مجموعه زندان‌های کشور داریم که از حفظ کل تا حفظ چند جزء ویک جزء قرآن را شامل می‌شود.

قرارداد با حوزه در راستای راهنمایی عقیدتی زندانیان تکفیری

حجتی‌پور بیان کرد: قراردادی با حوزه علیمه قم بسته‌ایم تا با همکاری آنان به زندانیان دارای عقاید تکفیری و وهابی راهنمایی و آموزش‌های عقیدتی لازم را داشته باشیم.

خبر جدید  طنین فریاد مرگ آمریکا در دیار خاوران / حماسه‌ای دیگر در راه است

وی یادآور شد: شناسایی و درمان بیماران دارای بیماری‌های واگیردار چون ایدز و هپاتیت و تحت درمان قرآن گرفتن آنان نیز در مجموعه زندان صورت می‌گیرد.

حجتی پور در حاشیه این دیدار در جمع خبرنگاران اظهار کرد: در سازمان زندان‌های کشور علاوه بر حبس برنامه‌های اصلاحی و تربیتی را نیز دنبال می‌کنیم که در رأس آن می‌توان به بحث حرفه آموزی و اشتغال اشاره کرد.

وی بیان کرد: این حرفه‌آموزی موجب می‌شود که بعد از پایان دوران حبس با مجهز بودن به یک حرفه راحت تر بتوانند به جامعه بازگشته و زمینه اشتغال برای آنان ایجاد شود.

خبر جدید  اجرای ۱۶۰عنوان ویژه برنامه سالروز آزاد سازی خرمشهر درخراسان جنوبی

معاون سلامت، اصلاح و تربیت سازمان زندان های کشور با اشاره به جذب بیش از یک میلیارد تومان در خراسان جنوبی در راستای بحث حرفه آموزی و اشتغال ادامه داد: با این اعتبارات و همکاری مربیان بومی برنامه های حرفه آموزی و اشتغال زایی را بیش از گذشته دنبال می کنیم.

حجتی پور یادآور شد: در بحث حرفه آموزی و اشتغال زایی سازمان زندان های خراسان جنوبی از جمله استان های پیشتاز است و سال گذشته رتبه دوم را در بین استان های کشور کسب کرده است.

کد خبر ۴۵۰۰۰۳۰


منبع :: https://www.mehrnews.com

0/5 (0 نقد و بررسی)

تبليغات
بانک پاسارگاد