12:59:33 - یکشنبه 28 آوریل 2019
داغ کن - کلوب دات کام Balatarin اشتراک گذاری در فیس بوک تویت کردن این مطلب
سرما ۴ هزار میلیارد ریال به کشاورزی خراسان شمالی خسارت زد
سرما ۴ هزار میلیارد ریال به کشاورزی خراسان شمالی خسارت زد
بجنورد- ایرنا- رئیس سازمان جهاد کشاورزی خراسان شمالی گفت: سرمای اواخر هفته گذشته چهار هزار میلیارد ریال به بخش باغی و زراعی این استان خسارت زده است.

عبدالله یوسفی روز یکشنبه در گفت و گو با خبرنگار ایرنا اظهار داشت: از این خسارات سه هزار و ۸۴۰ میلیارد ریال مربوط به بخش باغی و ۱۶۰ میلیارد ریال مربوط به بخش زراعی بوده است.
وی با بیان اینکه بیشترین خسارت وارد شده مربوط به تاکستان ها و باغ های گردو است، افزود: همچنین باغهای بادام، زردآلو، سیب و سایر محصولات نیز دچار خسارت شده اند.
وی اظهار داشت: بیشترین خسارت باغ های استان در شهرستان شیروان و فاروج و کمترین آن نیز در شهرستان بجنورد بوده است.
رئیس سازمان جهاد کشاورزی خراسان شمالی گفت: البته با گرم شدن تدریجی هوا، باغ های انگور فرصت جوانه زنی مجدد دارند اما این مساله در خصوص باغ های گردو صدق نمی کند.

خبر جدید  مشاور وزیر ارشاد: ایثارگری به قشر و گروه خاصی محدود نمی شود

* ۳۴ هزار و ۷۸۶ هکتار از باغ ها و مزارع زیر چتر بیمه
رئیس سازمان جهاد کشاورزی خراسان شمالی با بیان اینکه ۳۴ هزار و ۷۸۶ هکتار از کشتزارهای استان بیمه هستند، گفت: از این سطح هشت هزار و ۱۶۲ هکتار باغ و ۲۶ هزار و ۶۲۴ هکتار کشتزار است.
یوسفی افزود: بر این اساس سطح بیمه باغ های استان ۲۱ درصد و مزارع ۹ درصد است.
وی اظهار داشت: از مجموع سطح بیمه شده در حوزه باغی، پنج هزار و ۸۰۰ هکتار مربوط به تاکستان ها است.
وی از کشاورزان خواست تا نسبت به بیمه محصولات خود اقدام کنند و افزود: با وجود تعهد دولت نسبت به پرداخت سهم باغداران در بیمه تاکستان ها، تاکداران از این امر استقبال کمرنگی دارند.
به گزارش ایرنا ۴۴ درصد از جمعیت ۸۶۳ هزار نفری خراسان شمالی در روستاها سکونت دارند و شغل ۴۱ درصد مردم استان وابسته به حوزه کشاورزی است.
میزان خسارت وارد شده از ناحیه سیلاب های بهار امسال به بخش کشاورزی خراسان شمالی هفت هزار و ۸۰۰ میلیون ریال برآورد شده بود.
خراسان شمالی ۳۴۴ هزار هکتار عرصه کشاورزی دارد و سالانه بیش از یک میلیون و ۵۰۰ هزار تن انواع محصول کشاورزی و دامی در این استان تولید می شود.
۳۰۰۷/۵۱۳۲

خبر جدید  470 میلیارد ریال برای اشتغال روستایی اسفراین پرداخت شد


منبع :: http://www.irna.ir

0/5 (0 نقد و بررسی)

تبليغات
بانک پاسارگاد