به گزارش خبرنگار خبرگزاری برنا، محمدعلیشجاعی در دیدار محمدرضا طالقانی رئیس اسبق فدراسیون کشتی اذعان کرد:ورزش باستانی و کشتی پهلوانی از داشته های خوب مملکت ماست ولی تاکنون نتوانسته ایم آن ها را در دنیا به خوبی مطرح کنیم.

وی با بیان این که تلاش می کنیم قابلیت های خراسان شمالی در ورزش، دیده و نام آن شنیده شود، افزود:ورزش می تواند نام این استان و شهرستان ها را در کشور و بلکه دنیا طنین انداز کند.

استاندار با افزودن این که پای بزرگان ورزش کشور را به استان باز می کنیم، گفت:ورزش استان دچار ضعف زیرساختی است که باید با گام های بلندتر، پرشتاب و اساسی، عقب ماندگی ها را جبران کنیم.

خبر جدید  نماینده ولی فقیه در دیدار با اعضای هیئت رئیسه ... خدمات گسترده بهداشت و درمان با گذشته قابل قیاس نیست

شجاعی ادامه داد: ضمن تکمیل سالن ورزشی ۶ هزار نفره، از توان بخش خصوصی برای روشن نگه داشتن چراغ ورزشگاه ۱۵ هزار نفری کمک می گیریم. هم چنین تلاش داریم کهسال آینده اردوی تیم های مختلف ورزشی را به استان بیاوریم تا ورزشکاران و مربیان ما از مزایای آن بهره مند شوند.

خبر جدید  حفاری و نخاله‌های رها شده از علل بروز آلودگی هوا در بجنورد

وی با بیان این که برای تامین درآمد پایدار هیئت های ورزشی برنامه ریزی خواهیم داشت، گفت:تلاش ما برگزاری رویداد کشتی باچوخه اسفراین در فروردین ۹۸ باحضور نمایندگانی از کشورهای همسایه و برگزاری بین المللی آن است. هم چنینضمن حمایت از تیم زورخانه ای استان در لیگ، امیدوارم سال آینده مسابقات بین المللی زورخانه ای را در استان شاهد باشیم.

رئیس اسبق فدراسیون کشتی هم در این نشست صمیمی با اشاره به پیشینه موفق مدیریتی دکتر شجاعی در عرصه ورزش گفت:نام دکتر شجاعی برای من با کشتی پهلوانی مترادف است و به همراه دکتر مهرعلیزاده در فدراسیون جهانی ورزش های زورخانه ای و فدراسیون های دیگر خدمات زیادی داشته است.

خبر جدید  سرزمین گنجینه فرهنگ ها و معرفت ها توجه بازدیدکنندگان را به خود جلب کرد

محمدرضا طالقانی افزود:خراسان شمالی در کشتی پهلوانی و ورزش باستانی می تواند حرف های زیادی برای گفتن داشته باشد و انتظار داریم کشتی پهلوانی و با چوخه این استان را بین المللی و ماندگار کنید.