14:34:31 - یکشنبه 3 مارس 2019
داغ کن - کلوب دات کام Balatarin اشتراک گذاری در فیس بوک تویت کردن این مطلب
اقدامات آموزش و پرورش بر اساس سند تحول بنیادین انجام می شود
اقدامات آموزش و پرورش بر اساس سند تحول بنیادین انجام می شود
بجنورد- ایرنا- مشاور وزیر آموزش و پرورش گفت: سند تحول بنیادین، با استفاده از تجارب قبل و پس از انقلاب تدوین و طراحی شده است و اکنون به عنوان نسخه تربیت اسلامی مبنای کارها مدارس است.

به گزارش ایرنا، رضا مددی روز یکشنبه در گردهمایی تبیین برنامه اجرایی سند تحول بنیادین در بجنورد اظهار داشت: سند تحول بنیادین آموزش و پرورش در حقیقت نسخه تربیت اسلامی در این نهاد است و بر این اساس تمام اقدامات و برنامه های ما با این سند بالادستی تطبیق داده می شود.
وی گفت: آشنایی معلمان، خانواده ها و سایر مخاطبان نظام تعلیم و تربیت، یکی از نیازهای اساسی در اجرایی شدن این سند بالا دستی است از این رو باید آموزش های لازم در این باره داده شود.
رئیس اجرایی ستاد سند تحول بنیادین آموزش و پرورش گفت: در خراسان شمالی هم تا پایان شهریور ماه سال آتی یکهزار و ۵۰۰ نفر از مدیران به شکل تخصصی با زوایای مختلف این سند آشنا می شوند.
وی در باره جایگاه قانون برای اجرای سند تحول بنیادین آموزش و پرورش گفت: در قانون به صراحت بیان شده است که در برنامه ششم توسعه، وزارت آموزش و پرورش مکلف به اجرایی شدن سند تحول بنیادین است و بر این اساس اقدامات باید بر مبنای این سند عملیاتی شود.
مشاور وزیر آموزش و پرورش تاکید کرد: از سال آتی، تمام برنامه های مدارس، مبتنی بر سند تحول بنیادین انجام می شود.
بر اساس این گزارش، سند تحول بنیادین آموزش و پرورش در سال ۹۰، پس از تصویب در شورای عالی آموزش و پرورش برای اجرا در کشور از سوی رئیس جمهوری وقت ابلاغ شد و در تهیه این سند ملی تلاش شده است تا با بهره مندی از اسناد بالادستی و توجه به اهداف راهبردی نظام جمهوری اسلامی ایران، چشم‌انداز و اهداف تعلیم و تربیت در افق ۱۴۰۴ هجری شمسی تبیین شود.
۱۶۵ هزار دانش آموز خراسان شمالی در بیش از ۲ هزار باب آموزشگاه مشغول به تحصیل هستند.
۷۱۸۵/ ۶۰۴۲

خبر جدید  تکمیل زیرساختهای استان نیازمند تغییر نگاه مدیران کشور است


منبع :: http://www.irna.ir

0/5 (0 نقد و بررسی)

تبليغات
بانک پاسارگاد