12:10:39 - پنج‌شنبه 28 فوریه 2019
داغ کن - کلوب دات کام Balatarin اشتراک گذاری در فیس بوک تویت کردن این مطلب
۲ مرکز بخش در راز و جرگلان به شهر ارتقا یافت
۲ مرکز بخش در راز و جرگلان به شهر ارتقا یافت
بجنورد- ایرنا- رئیس مجمع نمایندگان مردم خراسان شمالی در مجلس شورای اسلامی گفت: با تصویب هیات وزیران، مراکز بخش های جرگلان و غلامان در شهرستان مرزی راز و جرگلان، به شهر ارتقا یافت.

علی قربانی روز پنجشنبه در گفت و گو با خبرنگار ایرنا اظهار داشت: با مصوبه هیات وزیران، روستای غلامان، مرکز بخش غلامان و روستای یکه سعود، مرکز بخش جرگلان به شهر ارتقا یافته اند.
نماینده مردم بجنورد، راز و جرگلان، گرمه، جاجرم و مانه و سملقان در مجلس شورای اسلامی افزود: در تعاریف و ضوابط تقسیمات کشوری، مراکز بخش ها با هر تعداد جمعیت قابلیت ارتقا به شهر دارند و نقاط روستایی با بیش از سه هزار و ۵۰۰ نفر هم باید به شهر ارتقا یابند.
وی خاطرنشان کرد: ۶ سال از تاسیس بخش جرگلان و بخش غلامان سپری شده است و قوانین هم شرایط ارتقای مراکز این بخش ها از روستا به شهر را فراهم کرده بود اما تقسیمات کشوری در وزارت کشور و دولت، در برهه ای از زمان متوقف شده بود.
وی گفت: قول های مساعد برای ارتقای مراکز بخش های جرگلان و غلامان به شهر از سال گذشته داده شد و این امر روز گذشته در هیات وزیران به تصویب رسید.
رئیس مجمع نمایندگان مردم خراسان شمالی در مجلس شورای اسلامی گفت: ایجاد یک شهرستان و سه یخش جدید در استان توسط استانداری به وزارت کشور پیشنهاد شده است که در حال بررسی است.
بر اساس این گزارش بخش غلامان ۱۲ هزار نفر و بخش جرگلان ۲۵ هزار نفر جمعیت دارد.
خراسان شمالی در تقسیمات جغرافیایی هشت شهرستان و ۱۹ بخش دارد.
شهرستان مرزی راز و جرگلان، حدود ۶۰ هزار نفر جمعیت دارد و در ۱۲۰ کیلومتری شمال غرب بجنورد مرکز خراسان شمالی واقع است که بخش عمده ساکنان آن را ترکمن های اهل سنت تشکیل می دهد.
۷۱۸۵/ ۶۰۴۲

خبر جدید  ۱۲۶۰ عدد قرص کلر در مناطق سیلزده خراسان شمالی توزیع شد


منبع :: http://www.irna.ir

0/5 (0 نقد و بررسی)

تبليغات
بانک پاسارگاد