11:34:18 - یکشنبه 4 فوریه 2018
داغ کن - کلوب دات کام Balatarin اشتراک گذاری در فیس بوک تویت کردن این مطلب
۸۰ درصد هزینه‌های هلال‌احمر از محل درآمدهای حق الثبت تأمین می‌شود
۸۰ درصد هزینه‌های هلال‌احمر از محل درآمدهای حق الثبت تأمین می‌شود
علی قربانی در گفتگو با خبرنگار مهر بابیان اینکه بر اساس ماده ۱۷ جمعیت هلال‌احمر، ۴۲ درصد از درآمدهای حق الثبتی به بودجه هلال‌احمر اختصاص می‌یابد، اظهار کرد: مصوبه تأمین بودجه هلال‌احمر از محل درآمدهای ثبت‌اسناد و املاک مربوط به ۵۰ سال گذشته است که ۴۲ درصد از هزینه‌های حق الثبتی برای کمک به حوادث […]

علی قربانی در گفتگو با خبرنگار مهر بابیان اینکه بر اساس ماده ۱۷ جمعیت هلال‌احمر، ۴۲ درصد از درآمدهای حق الثبتی به بودجه هلال‌احمر اختصاص می‌یابد، اظهار کرد: مصوبه تأمین بودجه هلال‌احمر از محل درآمدهای ثبت‌اسناد و املاک مربوط به ۵۰ سال گذشته است که ۴۲ درصد از هزینه‌های حق الثبتی برای کمک به حوادث غیرمترقبه تخصیص یابد.

قربانی افزود: طبق قانون ۵۰۰ میلیارد تومان از منابع ماده ۱۰ و ۱۲ برای مدیریت بحران جمعیت هلال‌احمر اختصاص می‌یابد که ۴۰ درصد این میزان بودجه برای خرید بالگرد و تجهیزات امدادی و ۶۰ درصد آن به‌منظور تملک و دارایی و سرمایه‌ای هزینه می‌شود.

وی با اشاره به تصویب قانون کاداستر (حدنگار)، گفت: پس از تعیین این قانون، ثبت‌اسناد و املاک کشور اعلام کرد که تأمین ۴۲ درصدی بودجه هلال‌احمر شامل طرح کاداستر نمی‌شود اما مجلس شورای اسلامی مخالفت و این طرح را جز هزینه‌های حق الثبت دانست.

نماینده مردم بجنورد، مانه و سملقان، گرمه، جاجرم و راز و جرگلان تصریح کرد: با توجه به اینکه جمعیت هلال‌احمر یک‌نهاد داوطلبانه و انسان دوستانه است، چنانچه بودجه‌ای برای آن اختصاص پیدا نکند، ۸۰ درصد فعالیت‌های داوطلبانه و مردمی انجام نخواهد شد.

قربانی بابیان اینکه اجرای این قانون ادامه خواهد داشت، اضافه کرد: تمامی درآمدهای کشور جز منابع ملی است از همین رو باید در بین تمامی دستگاه‌ها و نهادها توزیع شود.

وی مطرح کرد: تأمین سهم ۴۲ درصدی جمعیت هلال‌احمر از طریق ثبت‌اسناد برای امسال نیز مصوب شده و امکان تغییر وجود ندارد.

تبليغات
بانک پاسارگاد