10:42:04 - شنبه 6 ژانویه 2018
داغ کن - کلوب دات کام Balatarin اشتراک گذاری در فیس بوک تویت کردن این مطلب
کوچ زمستانی پرندگان مهاجر به زیستگاه های خراسان شمالی
کوچ زمستانی پرندگان مهاجر به زیستگاه های خراسان شمالی
کوچ زمستانی پرندگان مهاجر به سدها، حاشیه رودخانه ها و چشمه های خراسان شمالی آغاز شد شعار سال: مدیرکل حفاظت از محیط زیست استان گفت: کوچ زمستانی پرندگان مهاجر به زیستگاه های استان از قبیل سدها، حاشیه رودخانه ها و چشمه ها آغاز شد. سید علی اصغر مطهری با بیان اینکه معمولا اوج مهاجرت این پرندگان […]

کوچ زمستانی پرندگان مهاجر به سدها، حاشیه رودخانه ها و چشمه های خراسان شمالی آغاز شد

شعار سال: مدیرکل حفاظت از محیط زیست استان گفت: کوچ زمستانی پرندگان مهاجر به زیستگاه های استان از قبیل سدها، حاشیه رودخانه ها و چشمه ها آغاز شد.

سید علی اصغر مطهری با بیان اینکه معمولا اوج مهاجرت این پرندگان در دی ماه است، افزود: بیشتر پرندگان مهاجر که به استان وارد می شوند فصل سرما را در سدهای شیرین دره، بیدواز، بارزو و حاشیه رودخانه های اترک و کال شور جاجرم سپری می کنند.

خبر جدید  11 جشنواره ملی و استانی در خراسان شمالی برگزار می شود

وی با بیان اینکه گروهی از پرندگان مهاجرآبزی و کنار آبزی، گذری و گروهی زمستان گذر هستند گفت: تعداد کمی از پرندگان از جمله اکراس، حواصیل ارغوانی و آبچلیک پا سرخ مهاجر عبوری هستند.

مطهری بیشترین پذیرش پرندگان مهاجر را در سد شیرین دره به عنوان آبگیری مناسب برای پرندگان ذکر کرد و افزود: با توجه به کاهش جریان آب در رودخانه های اترک و کال شور در سال های گذشته، تعداد پرندگان مهاجر آبزی و کنارآبزی در حاشیه این رودخانه ها کاهش یافته است و پرندگان بیشتر به سمت آبگیرها و پشت سدها تمایل پیدا کرده اند.

خبر جدید  تست آمادگی جسمانی در حوزه حضرت معصومه(س)سپاه ناحیه بجنورد برگزار شد

گونه های پرندگان مهاجر به خراسان شمالی اردک سر سبز، خوتکا، فیلوش، آنقوت، تنجه، کشیم، باکلان، بوتیمار، حواصیل و چنگر و آبچلیک است.

سایت شعار سال، با اندکی تلخیص و اضافات برگرفته ازخبرگزاری صدا و سیما ، تاریخ انتشار ۱۵دی ۹۶، کدمطلب:۱۹۷۷۸۴۸، www.iribnews.ir

[ad_2]

Source link

خبر جدید  روستای قصر قجر ۶ ماه پس از زلزله
0/5 (0 نقد و بررسی)

تبليغات
بانک پاسارگاد