19:48:48 - دوشنبه 1 ژانویه 2018
داغ کن - کلوب دات کام Balatarin اشتراک گذاری در فیس بوک تویت کردن این مطلب
کشف لاشه یک قلاده پلنگ در پارک ملی ساریگل
کشف لاشه یک قلاده پلنگ در پارک ملی ساریگل
مدیرکل حفاظت محیط زیست خراسان شمالی از کشف لاشه یک قلاده پلنگ نرتوسط محیط بانان پارک ملی ساریگل خبر داد. به گزارش ایلنا به نقل از روابط عمومی اداره کل حفاظت محیط زیست خراسان شمالی، سید اصغر مطهری با اعلام این خبر گفت: لاشه این پلنگ بزرگ جثه که چند روز ازمرگ آن میگذرد به […]

مدیرکل حفاظت محیط زیست خراسان شمالی از کشف لاشه یک قلاده پلنگ نرتوسط محیط بانان پارک ملی ساریگل خبر داد.

به گزارش ایلنا به نقل از روابط عمومی اداره کل حفاظت محیط زیست خراسان شمالی، سید اصغر مطهری با اعلام این خبر گفت: لاشه این پلنگ بزرگ جثه که چند روز ازمرگ آن میگذرد به اداره کل حفاظت محیط زیست خراسان شمالی منتقل شد تا بررسی های بیشتری بر روی لاشه آن انجام شود.

خبر جدید  حفاری و نخاله‌های رها شده از علل بروز آلودگی هوا در بجنورد

وی افزود: طی بررسی های اولیه مشخص شد این پلنگ بیش از ده سال عمر دارد و به احتمال قریب به یقین در اثر کهولت سن تلف شده است

وی خاطرنشان کرد: پارک های ملی سالوک و ساریگل در استان خراسان شمالی یکی از زیستگاه‌های خوب این جانور باشکوه کشورمان است و وجود پلنگ در راس هرم غذایی حیات وحش منطقه باعث کنترل جمعیت گرگ، گراز و تشی می‌شود.

خبر جدید  کیفی سازی؛ مهمترین امتیاز خرید گندم امسال

مطهری با بیان اینکه پلنگ ایرانی بزرگ جثه‌ترین زیرگونه پلنگ در جهان است، افزود: پلنگ تنها در زمان احساس خطر برای بدست آوردن فرصت فرار حمله میکند و در شرایط معمولی و طبیعی این حیوان انسان گریز است.

0/5 (0 نقد و بررسی)

تبليغات
بانک پاسارگاد