14:45:12 - شنبه 10 فوریه 2018
داغ کن - کلوب دات کام Balatarin اشتراک گذاری در فیس بوک تویت کردن این مطلب
کاهش قیمت ماهی مهمترین مشکل آبزی پروران در خراسان شمالی
کاهش قیمت ماهی مهمترین مشکل آبزی پروران در خراسان شمالی
مدیر کل امور شیلات سازمان جهاد کشاورزی خراسان شمالی گفت: کاهش قیمت ماهی در خراسان شمالی مهمترین مشکل آبزی پروران در این استان است. محمد علی مصباحی در گفت و گو با خبرنگار ایسنا، افزود: قیمت ماهی در حال حاضر حتی نسبت به پنج سال گذشته نیز کمتر شده است. وی ادامه داد: در پنج سال […]

مدیر کل امور شیلات سازمان جهاد کشاورزی خراسان شمالی گفت: کاهش قیمت ماهی در خراسان شمالی مهمترین مشکل آبزی پروران در این استان است.

محمد علی مصباحی در گفت و گو با خبرنگار ایسنا، افزود: قیمت ماهی در حال حاضر حتی نسبت به پنج سال گذشته نیز کمتر شده است.

وی ادامه داد: در پنج سال گذشته قیمت هر کیلوگرم ماهی حدود ۱۳ هزار تومان بوده است این درحالیست که این رقم در حال حاضر به حدود ۱۱ هزار تومان رسیده است.

خبر جدید  استفاده از ظرفیت بخش خصوصی، راه مقابله با آمریکا

مصباحی اظهار کرد: استقبال کم مردم از محصولات آبزی پروری مهمترین عامل تاثیرگذار در کاهش قیمت آن ها در این استان است.

وی با اشاره به اینکه بنا بر آمار ارائه شده سرانه مصرف ماهی در خراسان شمالی طی یک ماه هفت کیلوگرم است، بیان کرد: اما پیش بینی می شود ارقام کمتر از عدد مذکور باشد.

خبر جدید  کلنگ زنی سکونتگاه های جدید دالنجان فاروج

این مقام مسئول با بیان اینکه پرداخت حق آب به شرکت آب منطقه ای استان یکی دیگر از مشکلات آبزی پروران در این استان است، تصریح کرد: حق آبی که آبزی پروان باید به شرکت آب منطقه‌ای استان پرداخت کنند به میزان یک دهم محصول تولیدی است.

به گفته وی در این استان ۷۵ استخر تولید ماهی سردآبی و ۹۵ استخر دو منظوره وجود دارد که میزان محصول تولیدی به حدود ۱۶۷۰ تن در سال می رسد.

خبر جدید  طلاق پیامد مشکلات اقتصادی و اعتیاد در جامعه است

مدیر کل امور شیلات سازمان جهاد کشاورزی خراسان شمالی گفت: در حال حاضر کاهش بارندگی ها بر میزان تولید ماهی در این استان تاثیرگذار نبوده اما اگر روند به همین شکل ادامه یابد تاثیر آن را در سال های آینده خواهیم دید.

انتهای پیام

0/5 (0 نقد و بررسی)

تبليغات
بانک پاسارگاد