1:56:36 - جمعه 1 مارس 2019
داغ کن - کلوب دات کام Balatarin اشتراک گذاری در فیس بوک تویت کردن این مطلب
ورود هر گردشگر هزار و ۳۵۰ دلار ارزآوری دارد
ورود هر گردشگر هزار و ۳۵۰ دلار ارزآوری دارد
بجنورد – ایرنا – معاون گردشگری سازمان میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری گفت: ورود هر گردشگر یکهزار و ۳۵۰ دلار ارزآوری برای کشور به دنبال دارد.

به گزارش ایرنا ولی تیموری، پنجشنبه در نشست شورای اداری خراسان شمالی با تأکید بر توسعه صنعت گردشگری، گفت: امروز به گردشگری نباید صرفا از نگاه تفریحی و سرگرمی نگریست بلکه فراتر از این موضوع قرار دارد.
وی افزود: توسعه گردشگری و ورود گردشگر به کشور، نگاه دنیا را نسبت به ما تغییر می دهد و می تواند تبلیغات منفی بر ضد ما را خنثی کند.
وی گفت: در شرایطی که شاهد فشار بدخواهان هستیم تا چهره ایران را در اذهان بین المللی تخریب کنند، ورود گردشگران خارجی می تواند مسئولان آنان را که تصویری غیرواقعی از ایران ارائه می دهند، به چالش بکشد.
وی خطاب به مدیران خراسان شمالی اظهار کرد: اگر دغدغه این را دارید که برای استان در بخش اشتغال و رونق اقتصادی کاری کنید، توجه به بخش گردشگری، کم هزینه و پُربازده ترین راه است.
رئیس ستاد مرکزی هماهنگی خدمات سفر کشور عنوان کرد: هزینه ایجاد اشتغال در بخش گردشگری نسبت به حوزه های دیگر کمتر است و البته باید بدانیم که رشد و توسعه گردشگری تنها با عزم ملی و حمایت مقامات محلی و استانی امکانپذیر است.
تیموری با اشاره به تأثیراتی که گردشگری در حوزه های مختلف دارد، نسبت به پیگیری و حل مشکلات این بخش در خراسان شمالی، قول مساعد داد.
معاون هماهنگی امور اقتصادی و توسعه منابع استاندار خراسان شمالی نیز در این نشست گفت: خراسان شمالی ظرفیت های زیادی در زیربخش های گردشگری از جمله اکوتوریسم گردشگری مرز، گردشگری کشاورزی، سلامت و زیارت دارد.
مجید پورعیسی افزود: از سازمان میراث فرهنگی انتظار داریم در این حوزه آتش به اختیار عمل کرده و کمک های ویژه ای برای شهرستان ها و شهرداری های خراسان شمالی در نظر بگیرد.
وی تاکید کرد: سازمان میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری در حوزه گردشگری، هر کمکی به خراسان شمالی داشته باشد ما هم به همان اندازه اعتبار می گذاریم تا بتوانیم در حوزه گردشگری استان تحول ایجاد کنیم.
خراسان شمالی در حدفاصل ۲ قطب سیاحتی شمال و زیارتی مشهدالرضا واقع شده و سالانه مسافران و زائران زیادی، به ویژه در ایام نوروز از این خطه تردد می کنند.
در این استان هشت هزار و ۷۰۰ جاذبه گردشگری شناسایی شده در حوزه های مختلف وجود دارد.
ب/۵۱۳۲

خبر جدید  هلال احمر خراسان شمالی به عشایر مراوه تپه امداد رساند


منبع :: http://www.irna.ir

0/5 (0 نقد و بررسی)

تبليغات
بانک پاسارگاد