12:59:08 - چهارشنبه 7 فوریه 2018
داغ کن - کلوب دات کام Balatarin اشتراک گذاری در فیس بوک تویت کردن این مطلب
نقش رسانه در انتقال مفاهیم ارزشی بی بدیل است
نقش رسانه در انتقال مفاهیم ارزشی بی بدیل است
گروه اجتماعی: شهردار بجنورد با اشاره به نقش حوزه فیلم در انتقال مفاهیم به نسل جوان گفت : آنچه مسلم است نقش بی بدیل رسانه در انتقال مفاهیم است. روح اله براتیان شهردار بجنورد، در گفت و گو با خبرگزاری بین‌المللی قرآن(ایکنا) از خراسان‌شمالی، ضمن تبریک ایام الله دهه فجر، اظهار کرد: مفاهیم از ارزش […]

گروه اجتماعی: شهردار بجنورد با اشاره به نقش حوزه فیلم در انتقال مفاهیم به نسل جوان گفت : آنچه مسلم است نقش بی بدیل رسانه در انتقال مفاهیم است.

روح اله براتیان شهردار بجنورد، در گفت و گو با خبرگزاری بین‌المللی قرآن(ایکنا) از خراسان‌شمالی، ضمن تبریک ایام الله دهه فجر، اظهار کرد: مفاهیم از ارزش ها تا ترویج فرهنگ و اخلاق با بهره گیری از هنر می تواند تاثیر شگرفی بر احساسات و هیجانات آدمی بگذارد.
وی ادامه داد: البته در این میان نقش پذیری جوانان به واسطه خلق و خوی جوانی و هیجاناتی که دارند، بیشتر است.
شهردار بجنورد درپاسخ به این سوال که راهکارهای ارتقای حوزه سینما در انتقال مفاهیم ارزشی به نسل جوان چیست، یادآور شد : اینکه یک فرهنگ را چگونه بسازیم و چگونه به باور عموم برسانیم، مهم است.
براتیان خاطرنشان کرد: در حوزه فیلم سازی آثار برجسته ای از جمله «سفر به چزابه» و
«مزرعه پدری» نخستین عناوینی است که به ذهن خطور می کند، اما درخشش آثار طنزی مانند فیلم «لیلی با من است» بیشتر و ملموس تر بوده است.
وی اضافه کرد: پس تاثیرگذاری در صنعت فیلم سازی نیاز به شناخت ذائقه بیننده دارد و با نفوذ بالای این صنعت می توان امید داشت به شرط تامین خوراک مناسب و آموزنده، تاثیر مورد نظر جامعه هنر فراهم شود.
وی اظهار کرد: در بخش فیلم سازی شاهد حضور فیلم سازان جوان و خوش فکری هستیم که البته نیاز به دریافت تجربه جنگ و انقلاب از نسل قبل را دارند، پس باید ارتباط بین نسل ها را مد نظر داشت.
این مسئول تصریح کرد: در غیر این صورت، در ساخت فیلم اغراق شده و باور پذیری اثر ضعیف می شود.
براتیان با بیان اینکه در بخش تاثیر فیلم بر جوانان و مخاطبان هم باید نیازسنجی شده باشد، اظهار کرد: لازم است بدانیم نسل امروز ما به چه چیزهایی حساسیت بیشتری دارد، چه خواسته هایی دارد و براساس این خواسته ها و دنیای جوانان که سرشار از رنگ و حرکت است، اثری تولید کنیم که بیشترین ارتباط را با آن ها برقرار سازد.

خبر جدید  نوسازی 21 هزار هکتار زمین کشاورزی در خراسان شمالی

0/5 (0 نقد و بررسی)

تبليغات
بانک پاسارگاد