7:26:31 - شنبه 14 اکتبر 2017
داغ کن - کلوب دات کام Balatarin اشتراک گذاری در فیس بوک تویت کردن این مطلب
میزان محرومیت روستاهای خراسان شمالی بسیار بالاست
میزان محرومیت روستاهای خراسان شمالی بسیار بالاست
معاون امور عمرانی استانداری خراسان شمالی گفت: میزان محرومیت و کمبودها در روستاهای خراسان شمالی بسیار بالاست و برای جبران این محرومیت‌ها به کمک آستان قدس رضوی نیازمندیم. شعار سال: محمدحسین علی‌نیا  با اشاره به مصوبات سفر مقام معظم رهبری به خراسان شمالی اظهار داشت: به برکت سفر رهبری به خراسان شمالی اعتبار قابل توجهی مصوب […]

معاون امور عمرانی استانداری خراسان شمالی گفت: میزان محرومیت و کمبودها در روستاهای خراسان شمالی بسیار بالاست و برای جبران این محرومیت‌ها به کمک آستان قدس رضوی نیازمندیم.

شعار سالمحمدحسین علی‌نیا  با اشاره به مصوبات سفر مقام معظم رهبری به خراسان شمالی اظهار داشت: به برکت سفر رهبری به خراسان شمالی اعتبار قابل توجهی مصوب شد و اعتباراتی در بخش‌هایی به صورت کامل به پروژه‌های مصوب پرداخت شد و سبب این شد که پروژه‌ها با تحرک بیشتری ادامه پیدا کرده و در جهت محرومیت‌زدایی و رفع محرومیت از چهره شهرها و روستاهای استان فعالیت کنند.

وی افزود: خراسان شمالی هنوز به لحاظ معنوی خود را متعلق به خراسان بزرگ می داند چرا که همجوار بارگاه معنوی علی ابن موسی الرضا(ع) هستیم و این افتخاری برای خراسان شمالی است.

خبر جدید  بازگشت نخستین گروه حاجي هاي گلستان

معاون هماهنگی امور عمرانی استانداری خراسان شمالی تصریح کرد: با برنامه‌ها و سیاست گذاری‌های جدیدی که در آستان قدس رضوی ایجاد شده٬ امید است از برکت بارگاه علی بن‌موسی الرضا(ع) نهایت استفاده را در خراسان شمالی ببریم.

وی ادامه داد: در سال ۹۱ در چنین ایامی که مقام معظم رهبری به استان سفر کردند با اعلام و برنامه‌ریزی‌های صورت‌گرفته٬ کمبودها، نبودها٬ نیازها و خواسته‌های توسعه استان ابلاغ و تقدیم مقام معظم رهبری شد. ۱۷۰۰ میلیارد تومان در بخش پروژه های عمرانی اعتبارات مصوب صورت گرفت و ۲ هزار و ۳۰۰ میلیارد تومان تسهیلات بانکی برای اجرای پروژه‌ها و طرح‌های پیشنهادی ارائه شد.

علی نیا تاکید کرد: ۸۰۰ پروژه مصوب این سفر ماهیت روستایی داشته است چراکه میزان جمعیت روستاهای خراسان شمالی از متوسط کشوری بالاتر است. جمعیت روستایی در کشور ۲۷ تا ۳۰ درصد است اما در خراسان شمالی حدود ۴۹ درصد جمعیت ساکن در روستا داریم.

خبر جدید  ۶۸ پروژه آب و برق در استان مازندران در دست اجراست

معاون عمرانی استاندار در ارتباط با محرومیت روستاهای استان نیز خاطرنشان کرد: میزان محرومیت در روستاهای استان بسیار بالا بوده و رویکرد نظام جمهوری اسلامی٬ اهتمام به محرومیت‌زدایی از روستاها و مناطق حاشیه‌نشین است چراکه روستاها حق بزرگی بر نظام و کشور دارند و هم‌چنین محل تولید و اشتغال هستند که باید بیشتر مورد توجه قرار بگیرد. با رساندن امکانات و برابری نیازها٬ از مهاجرت روستا به شهر جلوگیری می‌شود.

وی بیان داشت: با توجه به سفرهای مکرر نماینده مقام معظم رهبری به استان کنترل و نظارت بر مصوبات و پروژه‌ها به شکل خوبی در حال انجام است.

معاون امور عمرانی استاندار ضمن اشاره به اعتبارات باقی مانده برای پروژه های سفر رهبری٬ افزود: پروژه‌ها همچنان در حال تکمیل است و در برخی از پروژه‌ها٬ اعتبارات به صورت ترکیبی ابلاغ شده است. در حال حاضر ۷۰ درصد اعتبارات ملی وزارتخانه‌ها نیز به این امر تخصیص داده شده است. ۵۱۷ میلیارد تومان از اعتبارات باقی‌مانده است که باید تخصیص داده شود تا به مرحله تکمیل پروژه‌ها برسیم. میانگین پیشرفت پروژه های ردیف سفر ۸۵ درصد است. امسال نیز حدود ۱۰۱ میلیارد تومان اعتبار جهت تکمیل و پیشرفت پروژه‌ها٬ ابلاغ و به زودی اختصاص داده می‌شود.

خبر جدید  اهالی صندل آباد و احمداباد زیر چتر حمایت هلال احمر

سایت شعار سال، با اندکی تلخیص و اضافات برگرفته از خبرگزاری تسنیم ، تاریخ انتشار ۲۱ مهر ۹۶، کدمطلب:۱۵۴۳۵۷۶، www.tasnimnews.com

[ad_2]

Source link

0/5 (0 نقد و بررسی)

تبليغات
بانک پاسارگاد