0:31:18 - سه‌شنبه 6 فوریه 2018
داغ کن - کلوب دات کام Balatarin اشتراک گذاری در فیس بوک تویت کردن این مطلب
موسسات خیریه سرمایه های اجتماعی و عمومی جامعه هستند
موسسات خیریه سرمایه های اجتماعی و عمومی جامعه هستند
به گزارش خبرگزاری مهر، محمود ثمینی در نشست هم اندیشی موسسات خیریه خراسان شمالی با بیان اینکه موسسات خیریه به واسطه دریافت مجوز فعالیت های خود از مجموعه دولت، مردم به آن ها شناخت و اعتماد بیشتری دارند، اظهار کرد:امروزه اگر مردم بخواهند بدون حضور در عرصه های اجتماعی امور خود را تنها از طریق […]

به گزارش خبرگزاری مهر، محمود ثمینی در نشست هم اندیشی موسسات خیریه خراسان شمالی با بیان اینکه موسسات خیریه به واسطه دریافت مجوز فعالیت های خود از مجموعه دولت، مردم به آن ها شناخت و اعتماد بیشتری دارند، اظهار کرد:امروزه اگر مردم بخواهند بدون حضور در عرصه های اجتماعی امور خود را تنها از طریق دولت دنبال و پیگیری کنند بدون شک به توفیق دست نخواهند یافت زیرا دولت تنها می تواند بستر ساز انجام امور در زمینه های مختلف باشد.

وی افزود: بنا بر اصل ۴۴ قانون اساسی، علاوه بر فعالیت های اجتماعی، فعالیت های اقتصادی و صنعتی نیز باید به بخش غیردولتی و خصوصی واگذار شود، بنابراین نقش سازمان های مردم نهاد حائز اهمیت است.

ثمینی تصریح کرد: تشکل های مردم نهاد کسانی هستند که با میل و رغبت و بدون هیچ چشمداشت و منفعتی به انجام کار خیر و مسالمت آمیز می پردازند و چون مجوزهای خود را قانونمند دریافت می کنند مردم شناخت و اعتماد بیشتری پیدا می کنند.

وی حلقه مفقوده تشکل های مردم نهاد و موسسات خیریه استان را انسجام و ساماندهی عنوان کرد و افزود: باید با ساماندهی تشکلات و موسسات خیریه از انجام کارهای جزیره ای و پراکنده جلوگیری کرد زیرا هدف اصلی ما ساماندهی این موسسات در قالب قوانین و مقررات است .

وی ادامه داد: با انسجام سازمان های مردم نهاد می توانیم به ایجاد تشکل استانی پرداخته و به برگزاری انتخابات درون استانی هم اقدام کنیم تا تمام فعالیت های این موسسات خیریه با یکدیگر همپوشانی داشته باشند و دولت نیز بهتر بتواند وظیفه نظارتی خود را انجام دهد.

مدیرکل دفتر امور اجتماعی و سازمان های مردم نهاد استانداری نیز در این نشست گفت: یکی از مصادیق اصل ۴۴ قانون اساسی در راستای کاهش تصدی گری، افزایش ضریب مشارکت مردم در جامعه است که منجر به افزایش موفقیت های بیشتر دولت می شود.

فریبا باقری با بیان اینکه ۳۹ موسسه خیریه در استان فعال است، اظهار کرد:از این تعداد ۱۵ موسسه دارای مجوز از سوی استانداری است و ۲۴ موسسه زیر نظر بهزیستی فعالیت دارند.

تبليغات
بانک پاسارگاد