18:20:51 - یکشنبه 4 فوریه 2018
داغ کن - کلوب دات کام Balatarin اشتراک گذاری در فیس بوک تویت کردن این مطلب
مناطق زلزله زده به میزان متراژ مشخص خدمات رایگان دریافت می کنند
مناطق زلزله زده به میزان متراژ مشخص خدمات رایگان دریافت می کنند
به گزارش خبرگزاری مهر، محمدحسین علی نیا در نشست ستاد بازسازی مناطق زلزله زده خراسان شمالی، اظهار کرد: بر اساس تصمیم گیری ها تنها به میزان ۱۶۰ متر برای هر واحد مسکونی شهری با شرط ایجاد پارکینگ، خدماتی همچون صدور پروانه شهرداری و ارائه نقشه و انجام نظارت فنی سازمان نظام مهندسی به رایگان در […]

به گزارش خبرگزاری مهر، محمدحسین علی نیا در نشست ستاد بازسازی مناطق زلزله زده خراسان شمالی، اظهار کرد: بر اساس تصمیم گیری ها تنها به میزان ۱۶۰ متر برای هر واحد مسکونی شهری با شرط ایجاد پارکینگ، خدماتی همچون صدور پروانه شهرداری و ارائه نقشه و انجام نظارت فنی سازمان نظام مهندسی به رایگان در اختیار آنان قرار می گیرد.

علی نیا افزود: برای یک واحد مسکونی آسیب دیده احداثی اگر فردی متقاضی بازسازی آن بیشتر از متراژ تعیین شده باشد، باید خود فرد مازاد آن را پرداخت کند که البته برای این افراد از سوی سازمان نظام مهندسی و شهرداری تخفیف لازم اعمال خواهد شد.

وی بیان کرد: در مناطق شهری تعداد واحدهای احصاء شده احداثی توسط بنیاد مسکن انقلاب بیشتر از تعداد متقاضیان کنونی است، بنابراین از صاحبان منازل مسکونی که به صورت احداثی و یا تعمیری اعلام شده با مراجعه به بنیاد مسکن از تسهیلات و تخفیفات موجود در احداث و بازسازی منازل آسیب دیده خود بهره مند شوند.

وی در ادامه به روند بازسازی منازل مسکونی روستایی اشاره و تصریح کرد: روند بازسازی با اهتمام بنیاد مسکن و دستگاه های ذی ربط در حال پیگیری است و تا کنون از  دو هزار و ۵۰۰ واحد تخریبی روستایی یک هزار و ۴۰۹ واحد پایان کار خود را دریافت کرده اند.

معاون استاندار خراسان شمالی تاکید کرد: روند عملیاتی جابجایی دو روستای قره چای و پسرکانلو شتاب بگیرد و همچنین بانک های عامل پیگیر ابلاغ مابقی تسهیلات و موضوع استمهال وام های مسکن مهر گلستان شهر باشند.

معاون بازسازی و مسکن روستایی بنیاد مسکن انقلاب اسلامی نیز در این نشست که با هدف بررسی روند بازسازی مناطق زلزله زده به خراسان شمالی سفر کرده بود، گفت: روند بازسازی مناطق روستایی به خوبی در حال پیگیری است و امیدواریم تا پایان بهار سال ۹۷ شاهد اتمام کارها باشیم.

عزیزالله مهدیان افزود: در بخش مناطق شهری دو هزار و۵۰۰ واحد مسکونی به صورت احداثی کارشناسی شده که ۳۰ میلیون تومان تسهیلات با کارمزد ۵ درصد، ۶ میلیون تومان وام بلاعوض و ۳ میلیون تومان وام معیشتی همراه با خدمات رایگان از سوی شهرداری و سازمان فنی مهندسی همانند صدور پروانه، نقشه و نظارت رایگان به آنان تعلق می گیرد که از مردم می خواهیم از این فرصت بهره مند شوند.

مهدیان افزود: به تعداد واحدهای تعمیری و احداثی احصاء شده در خراسان شمالی تسهیلات تعلق می گیرد و ما به مردم این خطه این اطمینان را می دهیم که تا پایان روند بازسازی در کنار آنان خواهیم بود.

خبر جدید  اختتامیه جشنواره همیاران آب

[ad_2]

Source link

0/5 (0 نقد و بررسی)

تبليغات
بانک پاسارگاد