7:49:09 - چهارشنبه 11 سپتامبر 2019
داغ کن - کلوب دات کام Balatarin اشتراک گذاری در فیس بوک تویت کردن این مطلب
طرح جدید ایاب و ذهاب دانشگاه بجنورد به صورت آزمایشی اجرا می‌شود/ خوابگاه ۱۵ خرداد هنوز تکمیل نشده است
طرح جدید ایاب و ذهاب دانشگاه بجنورد به صورت آزمایشی اجرا می‌شود/ خوابگاه ۱۵ خرداد هنوز تکمیل نشده است
رئیس دانشگاه بجنورد گفت: مسیر جدیدی برای حرکت اتوبوس‌ها تعریف شد که نیمی از مسیر قبلی را در برمی گیرد و در جلسه‌ای با حضور مسئولان جمع بندی شد تا به صورت ازمایشی این طرح انجام شود.

به گزارش خبرنگار دانشگاه  خبرگزاری دانشجو، احمد محقر، رئیس دانشگاه بجنورد عصر امروز در نشست خبری با تشریح فعالیت‌های دانشگاه در سال گذشته گفت: دفن پیکر مطهر شهدا از جمله اقدامات فرهنگی بود که با بهره برداری از مسجد الرضا فضای درخوری برای میزبانی فراهم شد.

محقر حضور مقامات کشوری و وزارتی در دانشگاه، برگزاری دو کنفراتس ملی، تاسیس مرکز نوآوری دانشگاه بجنورد و اخذ شرکت دانش بنیان برای شرکت دانشگاهی توسعه فناوری دانشگاه بجنورد را از جمله فعالیت‌های علمی این مجموعه دانست و ادامه داد: تاسیس اتاق صنعت در دانشگاه و حضور صنعتگران در دانشگاه و همچنین حضور اعضای هیئت علمی به صورت فرصت مطالعاتی در صنایع و دستگاه‌ها از دیگر اقدامات دانشگاه به شمار می‌آید.

رئیس دانشگاه بجنورد در ادامه رونمایی از سه طرح فناورانه را از دیگر دستاورد‌های دانشگاه قلمداد کرد خاطرنشان کرد: طی سال گذشته مجوز ۲ رشته در مقطع دکتری و ۲ رشته در مقطع کارشناسی ارشد برای دانشگاه بجنورد اخذ شد.

خبر جدید  ۵ کتاب توسط انتشارات دانشگاه بجنورد به چاپ رسید

وی افزود: می‌توان انتشار پنج عنوان کتاب در انتشارات دانشگاه بجنورد و میزبانی از مرحله منطقه‌ای جشنواره قرآن و عترت کشور، تاسیس مدرسه دو زبانه ورزش و کسب عنوان مرکز مشاوره برتر کشور را از دیگر افتخارات دانشگاه طی سال گذشته دانست.   حضور ۵۰۰ دانشجوی دانشگاه بجنورد در خانه دانشجویی محقر در ادامه تعداد اعضای هیئت علمی دانشگاه بجنورد را ۱۷۲ نفر اعلام کرد و تصریح کرد: اینک ۳۶۶ دانشجوی پسر در یک خوابگاه و ۶۷۲ دختر در دو خوابگاه درون دانشگاه حضور دارند و همچنین در خارج از دانشگاه ۲۴۰ پسر و ۷۲۰ دختر در سرا‌های غیر دولتی و ۵۰۰ دانشجو در ۱۵۰ منزل استیجاری ساکن هستند.

رئیس دانشگاه بجنورد بیان داشت: در نیم سال اول تحصیلی مجموعا ۱۰۲۶ مورد وام به ارزش ۴ میلیارد تومان و در نیم سال دوم نیز ۱۱۳۲ فقره وام به همین مبلغ به دانشجویان واگذار شد.

وی در ادامه به مشکل ایاب و ذهاب این دانشگاه گریزی زد و افزود: در سال ۹۴ با سازمان اتوبوسرانی توافق کردیم و بنا شد مسیر حرکت و فاصله زمانی را ما مشخص کنیم و این سازمان به ما خدمت دهد، اما اخیرا اعلام کرده اند که از وزارت کشور ابلاغ شده که خط اختصاصی برای قشر خاصی از جمله دانشجو نباید داشته باشیم. ما تابع قوانین هستیم.

خبر جدید  دانشگاه آزاد بجنورد با بحران مالی مواجه است/ تدریس خصوصی استاد با دانشجو در خارج و داخل دانشگاه ممنوع است

محقر تاکید کرد: ما دغدغه هایمان را بیان کردیم و جلسه‌ای در فرمانداری برگزار شد. سازمان اتوبوسرانی مطرح کرد که شهروندان دیگر نیز حقوق شهروندی دارند و نمی‌شود که دانشگاه مورد توجه قرار بگیرد، اما مردم شهرک گلستان نتوانند رف و آمد کنند.

رئیس دانشگاه بجنورد گفت: لذا مسیر جدیدی تعریف شد که نیمی از مسیر قبلی را در برمی گیرد و جمع بندی شد تا به صورت ازمایشی این طرح انجام شود.

وی در ادامه بااشاره به محدودیت فضای سلف دانشگاه افزود: دو سال قبل بخشی به سلف اضافه کردیم و بخشی نیز درحال احداث است و برای این موضوع ۵۰۰ میلیون تومان کمک دریافت کرده ایم.

خبر جدید  امام جمعه بجنورد درخصوص ساخت المان شهدای گمنام دانشگاه بجنورد وعده داد

محقر درخصوص روند افزایش خوابگاه‌های دانشگاه نیز بیان کرد: خوابگاه دخترانه ۱۵ خرداد بنا بود در مهر ماه به بهره برداری برسد، اما بعید می‌دانم این اتفاق انجام شود زیرا بنیاد ۱۵ خرداد خود مسئولیت ساخت آن را برعهده دارد و اینک با مشکلاتی مواجه است.

رئیس دانشگاه بجنورد درخصوص جایگاه آموزش عالی در سند توسعه استان افزود: ابتدا سند را به دانشگاه ندادند، اما پس از تهیه پیش نویس از دانشگاه نظر خواستند و ما گفتیم در این سند جای آموزش عالی خالی است.

وی در پایان به آزادی تشکل‌ها برای فعالیت‌های سیاسی در چهارچوب قانون اشاره کرد و گفت: همواره فضا را برای هر گونه تعامل و گفتگو در دانشگاه باز گذاشته ایم و لذا جلوی هیچ فعالیت سیاسی در دانشگاه گرفته نمی‌شود.
لینک منبع خبر: اینجا کلیک کنید

0/5 (0 نقد و بررسی)

تبليغات
بانک پاسارگاد