به گزارش خبرنگار خبرگزاری برنا،رضا اردکانیان در آیین تکریم و معارفه مدیرعامل شرکت آب منطقه ای استان اظهار داشت: خراسان شمالی از استعدادهای با قابل توجه کشور است که ظرفیت های پنهان این منطقه با تاسیس استان بیشتر از گذشته شناخته و پرداخته شده است.

اردکانیان افزود: روزهای آخر پایان سال گذشته و هفته های آغازین امسال شاهد نزول باران رحمت الهی بودیم و این در حالی بود که سال ۹۷ خشکترین سال در پنج دهه اخیر بوده است.

وی ادامه داد: کارشناسان آب و هواشناسی در مورد تغییر اقلیم نظرات خود را دارند اما با توجه به چارچوب اعتقادی خود باور دارم این بارش رحمت هر چند خسارت های مالی و جانی به دنبال داشت اما در کلان اتفاقی بی نظیر رخ داد که به واسطه شکرگزاری، صبر و تحمل سال گذشته مردم بود.

اردکانیان تصریح کرد: در حالی که دشمنان نظام مقدس جمهوری اسلامی به دنبال ایجاد هجمه از این خشکسالی به واسطه پایین آمد آستانه تحمل مردم بودند اما به لطف خداوند و درک و آگاهی مردم این توطئه نیز خنثی شد.

خبر جدید  تبيين ويژگي ها و جاذبه هاي استان در جشنواره توليدات مراکز

وی گفت: نتیجه بارش های امسال افزایش مخازن سدها ۱۵ تا ۱۶ میلیارد متر مکعب آب شیرین نسبت به سال گذشته است و همچنین حداقل ۴۰ تا ۵۰ تالاب بزرگ کشور بین ۴۵ تا ۱۰۰ درصد آبگیری شدند و چهره سرزمین و به تبع آن مردم به خود رنگ نشاط و شادابی گرفت.

اردکانیان اشاره داشت: ظرفیت های برق آبی کشور به حالت طبیعی خود برگشته است و ارتفاع آب در مخازن سدهایی که نیروگاه آبی دارند به حدی رسیده است که بتوانیم در تابستان تولید نیروی مناسب تری داشته باشیم.

وزیر نیرو در ادامه افزود: بنده با توجه به فرصت هایی که امکان حضور در عرصه های بین المللی داشتم می توانم بگویم آمار و عملکرد جمهوری اسلامی ایران در خدمت رسانی به مردم در بخش های مختلف قابل رقابت با کشورهای توسعه یافته است.

خبر جدید  دستاوردهای انقلاب در حوزه سلامت استان چشمگیر است

رضا اردکانیان در ادامه به خدمات دولت تدبیر و امید در حوزه نیرو اشاره داشت و گفت: از ابتدای سال ۹۲ تا کنون هر هفته ۳۰ روستا در سطح کشور از شبکه آبرسانی سالم و بهداشتی برخوردار شدند و با تسریع در کارها این رقم تا پایان دولت تدبیر و امید به ۳۲ روستا در هفته خواهد رسید.

اردکانیان تصریح کرد: در بخش برق نیز به طور متوسط از ابتدای دولت تدبیر و امید تا کنون هر هفته ۸ روستا از نعمت برق بهره مند شده اند.

وی مطرح کرد: این دو شاخص نقش مهمی در توسعه و فعالیت های اقتصادی دارند و حکایت از آینده رو به پیشرفت برای جمهوری اسلامی دارد.

اردکانیان نیروی انسانی را یکی از مهمترین منابع کشور اعلام کرد و گفت: اصلی ترین هدف دشمنان نظام جمهوری اسلامی در توطئه ها و نقشه های خود مشغول نگهداشتن نیروی انسانی شایسته و کارآمد است چرا که آنان می دانند این ظرفیت نهفته می تواند با کار در مسیر درست نه تنها نیازهای کشور بلکه منطقه را تامین کند.

خبر جدید  وفاق و همراهی مدیران، رمز موفقیت استان در عبور از بحران سیل بود

وی اشاره داشت: مدیران استانی نقش پررنگی در انجام وظایف حوزه نیرو دارند و وزیر نیرو مسئول عملکرد مدیران خود در استان هاست بنابراین مدیران استانی باید ظرفیت پاسخگویی خود به مدیریت عالی استان، مردم، نمایندگان مردم و رسانه ها را بالا ببرد و ارتباطات خود با ستاد را بیشتر کنند.

اردکانیان افزود: مدیران باید اختیارات کافی داشته باشند و شان و جایگاه خود را رعایت کرده و نسبت به حسایت های شغلی خود آگاه باشند و بار وظایف خود را به دوش دیگران نگذارند.

وزیر نیرو در پایان به سفر قریب الوقوع ریاست جمهوری به خراسان شمالی اشاره داشت و گفت: در این سفر شاهد افتتاح و یا آغاز عملیات اجرایی پروژه ها در حوزه نیرو خواهیم بود.