11:59:03 - سه‌شنبه 6 فوریه 2018
داغ کن - کلوب دات کام Balatarin اشتراک گذاری در فیس بوک تویت کردن این مطلب
دستگیری ۵۰ متخلف در حوزه میراث فرهنگی
دستگیری ۵۰ متخلف در حوزه میراث فرهنگی
مدیرکل میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری خراسان شمالی گفت: از ابتدای سال تا آذر ماه ۵۰ متخلف حوزه میراث فرهنگی در این استان دستگیر و به مقامات قضایی معرفی شدند. محمدسویدانلویی در گفت و گو با ایسنا، اظهار کرد: از متخلفان ۳۹۷ قلم تجهیزات شامل سکه، ظروف سفالی، فلزی و غیره کشف شده است. خبر […]

مدیرکل میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری خراسان شمالی گفت: از ابتدای سال تا آذر ماه ۵۰ متخلف حوزه میراث فرهنگی در این استان دستگیر و به مقامات قضایی معرفی شدند.

محمدسویدانلویی در گفت و گو با ایسنا، اظهار کرد: از متخلفان ۳۹۷ قلم تجهیزات شامل سکه، ظروف سفالی، فلزی و غیره کشف شده است.

خبر جدید  آغاز نهمین فصل کاوش باستان‌شناختی در شهر تاریخی «بلقیس»

وی با بیان اینکه از ابتدای سال تا پایان آذرماه ۹۶، یک مورد تجاوز به حریم میراث فرهنگی گزارش شد، از کشف پنج دستگاه فلزیاب در این مدت خبر داد.

این مسئول اضافه کرد: در ۹ ماهه سال جاری حدود ۴۳ هزار و ۱۴۱ مورد نظارت و کنترل از سوی این سازمان از مناطق تاریخی و گردشگری به عمل آمده است.

خبر جدید  اقتصاد مقاومتی راه مصون ماندن در برابر تکانه‌های اقتصادی دشمن

سویدانلویی همچنین از ۱۴ مورد حفاری غیر مجاز و دو مورد تخریب در مدت ذکر شده توسط خاطیان خبر داد و خاطرنشان کرد: متخلفان شناسایی و به مبادی قانونی ارجاع داده شده اند.

مدیرکل میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری خراسان شمالی یادآور شد: ناظران این سازمان به عنوان چشم بیدار آثار تاریخی و اشیای باستانی خراسان شمالی به صورت محسوس و نامحسوس حافظ و مراقب میراث گران بهای فرهنگی استان هستند.

خبر جدید  مقابله روحانیت با تبلیغات منفی دشمنان، در شرایط فعلی کشور ضروری است

انتهای پیام

0/5 (0 نقد و بررسی)

تبليغات
بانک پاسارگاد