14:00:23 - پنج‌شنبه 8 فوریه 2018
داغ کن - کلوب دات کام Balatarin اشتراک گذاری در فیس بوک تویت کردن این مطلب
در توزیع پزشکان متخصص باید نیازهای جغرافیایی و مردمی در نظر گرفته شود
در توزیع پزشکان متخصص باید نیازهای جغرافیایی و مردمی در نظر گرفته شود
رئیس نظام پزشکی خراسان شمالی گفت: در توزیع پزشکان متخصص باید نیازهای جغرافیایی منطقه و مردمی در نظر گرفته شود. دکتر محمد حسین انصاری مود در گفت و گو با خبرنگار ایسنا در پاسخ به این سوال که یکی از مسئولان دانشگاه علوم پزشکی اظهار داشته که حضور پزشکان متخصص در شهرستان راز و جرگلان بدون […]

ماکت پزشکی

رئیس نظام پزشکی خراسان شمالی گفت: در توزیع پزشکان متخصص باید نیازهای جغرافیایی منطقه و مردمی در نظر گرفته شود.

دکتر محمد حسین انصاری مود در گفت و گو با خبرنگار ایسنا در پاسخ به این سوال که یکی از مسئولان دانشگاه علوم پزشکی اظهار داشته که حضور پزشکان متخصص در شهرستان راز و جرگلان بدون بیمارستان بی معناست، افزود: وزارت بهداشت متولی امر بهداشت و درمان در بخش دولتی است اما در بخش خصوصی نیز پزشکان می توانند فعالیت کنند.

وی ادامه داد: درست است که فعالیت برخی از پزشکان فقط در بخش دولتی و آن نیز در بیمارستان ها همانند پزشکان جراح امکان پذیر است اما آیا حضور پزشکانی همچون اطفال، اعصاب و روان، داخلی، پوست، چشم و زنان نیز نیازمند امکانات خاصی است که فقط باید در بیمارستان ها فعالیت کنند؟

انصاری مود بیان کرد: متاسفانه در حال حاضر پزشکان را در محل‌هایی اسکان می‌دهیم که امکانات وجود دارد اما چه زمانی نوبت به شهرستان های محرومی همچون راز و جرگلان می‌رسد؟ تا چه زمانی باید مردم شهرستان راز و جرگلان به امید آن باشند که روزی در این شهرستان بیمارستان ساخته می شود و از امکان پزشکان متخصص بهره مند خواهند شد.

وی با بیان اینکه نیاز جغرافیایی وزارت بهداشت تعیین می کند که چه پزشکانی در چه منطقه ای فعالیت کنند، گفت: اما چه زمانی نیازهای سایر شهرها کامل می شود و نوبت شهرستان راز و جرگلان می رسد؟

انصاری مود تاکید کرد: این نیازهای جغرافیایی(که ناقص نیز است) باید اصلاح شوند و بر اساس نیاز مردم تعریف شوند.

انتهای پیام

خبر جدید  چهارشنبه سوری یا چهارشنبه سوزی؟!

0/5 (0 نقد و بررسی)

تبليغات
بانک پاسارگاد