8:38:00 - سه‌شنبه 11 آگوست 2020
داغ کن - کلوب دات کام Balatarin اشتراک گذاری در فیس بوک تویت کردن این مطلب
خبری از ادغام یا آمایش در دانشگاه کوثر بجنورد نیست
خبری از ادغام یا آمایش در دانشگاه کوثر بجنورد نیست
رئیس دانشگاه بجنورد گفت: هیچ‌گونه ادغام و یا آمایشی برای دانشگاه کوثر از سوی وزارت علوم و شورای عالی انقلاب فرهنگی تعریف و ابلاغ نشده است.

به گزارش خبرنگار دانشگاه خبرگزاری دانشجو، علیرضا حسینی، رئیس دانشگاه کوثر بجنورد روز گذشته در نشست خبری با اشاره به آخرین وضعیت دانشگاه کوثر گفت: هیچ‌گونه ادغامی برای دانشگاه کوثر تعریف و ابلاغ نشده بلکه سیاست وزارت علوم آمایش دانشگاه‌های کوچک، در دل دانشگاه‌های بزرگ است که بتوان از امکانات دانشگاه‌های بزرگ، این دانشگاه‌ها استفاده کنند.

حسینی با تأکید بر اینکه این طرح ادغام نیست بلکه هم‌افزایی است، بیان کرد: نامه‌ای دال بر اینکه آمایش در دانشگاه کوثر نیز اجرایی شود از سوی وزارت علوم و شورای عالی انقلاب فرهنگی به دانشگاه کوثر نرسیده است.

رئیس دانشگاه کوثر از درخواست برای افزایش رشته‌های کارشناسی ارشد در این دانشگاه خبر داد و تصریح کرد: درخواست دریافت مجوز مقطع کارشناسی ارشد دو رشته جغرافیا و برنامه‌ریزی شهری و همچنین علوم قرآن و حدیث به وزارت علوم ارسال‌شده و ممکن است برای سال تحصیلی آینده در این رشته‌ها دانشجو پذیرش شود.

خبر جدید  هشتمین یادواره شهید گمنام دانشگاه علوم پزشکی بجنورد برگزار می‌شود

وی وضعیت خراسان شمالی در تحصیلات تکمیلی را بسیار ضعیف توصیف کرد و افزود: دانشگاه‌های استان در رشته‌های ارشد و دکتری باید به سمت استفاده از رشته‌هایی بروند که مشکلات استان را حل کنند و کارآفرینی را برای استان و کشور محقق کنند.

حسینی ارتقا کیفیت و کمیت دانشجویان تحصیلات تکمیلی را از جمله عوامل توسعه در هر منطقه‌ای دانست و خاطرنشان کرد: ارتباط صنعت و جامعه با دانشگاه‌ها باید تقویت شود و موتور محرک هر جامعه‌ای را رشته‌های کارآفرین آن تشکیل دهد.

خبر جدید  تریبون‌های آزاد دانشجویی از فردا در دانشگاه‌های خراسان شمالی برگزار می‌شود

رئیس دانشگاه کوثر بجنورد از کسب عنوان نخست دانشگاه‌های خراسان شمالی در رتبه بندی ISC خبر داد و گفت: برای سال تحصیلی آینده در مقطع کارشناسی افزایش دانشجو نخواهیم داشت و به‌مانند سال گذشته ۵۰۰ نفر ظرفیت پذیرش داریم.

وی همچنین درباره آخرین وضعیت ساختمان دانشگاه جدید این دانشگاه نیز یادآور شد: ۲۶ میلیارد ریال در مرحله نخست از سفر مقام معظم رهبری و سپس ۴۵ میلیارد ریال در مرحله دوم برای احداث ساختمان آموزشی این دانشگاه در محل سایت اداری ارکان اعطا شد که بر این اساس فاز نخست پروژه ۱۰۰ درصد پیشرفت فیزیکی و فاز دوم آن نیز بیش از ۷۰ درصد پیشرفت فیزیکی دارد که منتظر تخصیص اعتبارات جدید برای تکمیل این پروژه هستیم.

خبر جدید  ۵ کتاب توسط انتشارات دانشگاه بجنورد به چاپ رسید

گفتنی است دانشگاه کوثر بالغ‌بر ۳ هزار دانشجوی دختر به همراه نزدیک به ۶۰ عضو هیات علمی دارد که ۶۲ درصد دانشجویان آن را دختران غیربومی تشکیل می‌دهد.
لینک منبع خبر: اینجا کلیک کنید

0/5 (0 نقد و بررسی)

تبليغات
بانک پاسارگاد