1:57:40 - یکشنبه 8 اکتبر 2017
داغ کن - کلوب دات کام Balatarin اشتراک گذاری در فیس بوک تویت کردن این مطلب
تعداد تلفات حیات وحش در پارک ملی سالوک به ۲۴ راس رسید
تعداد تلفات حیات وحش در پارک ملی سالوک به ۲۴ راس رسید
مدیر کل حفاظت محیط زیست خراسان شمالی از شیوع بیماری طاعون نشخوارکنندگان کوچک در پارک ملی سالوک خبر داد و گفت: تعداد تلفات حیات وحش در پارک ملی سالوک به ۲۴ راس رسید. شعار سال: مدیر کل حفاظت محیط زیست خراسان شمالی از شیوع بیماری طاعون نشخوارکنندگان کوچک در پارک ملی سالوک خبر داد و گفت: […]

مدیر کل حفاظت محیط زیست خراسان شمالی از شیوع بیماری طاعون نشخوارکنندگان کوچک در پارک ملی سالوک خبر داد و گفت: تعداد تلفات حیات وحش در پارک ملی سالوک به ۲۴ راس رسید.

شعار سالمدیر کل حفاظت محیط زیست خراسان شمالی از شیوع بیماری طاعون نشخوارکنندگان کوچک در پارک ملی سالوک خبر داد و گفت: تعداد تلفات حیات وحش در پارک ملی سالوک به ۲۴ راس رسید.

علی اصغر مطهری در گفت و گو با خبرنگار ایسنا، افزود: حیوانات به هنگام بیماری در مکان هایی مستقر می شوند که امکان دسترسی به آن ها سخت است در نتیجه محیط بان‌ها تاکنون توانسته‌اند لاشه ۲۴ راس از حیات وحش تلف شده را پیدا کنند.

خبر جدید  رونمایی از مستندهای تلویزیونی شهدای مدافع حرم و مجموعه های رادیویی با موضوع ایثار و شهادت

وی در پاسخ به این سوال که علت شیوع این بیماری در میان حیات وحش منطقه سالوک چه چیزی بوده است؟ اظهار کرد: این بیماری از دام اهلی به حیات وحش منتقل می شود و به احتمال فراوان دامدارها در مناطقی به دور از چشم محیط بان ها دام های خود را برای چرا وارد منطقه کرده اند و این امر سبب شیوع این بیماری شده است.

مطهری با اشاره به اینکه طی سال گذشته اداره کل دامپزشکی استان تمامی دام های اهلی مستقر در حاشیه منطقه حفاظت شده سالوک را علیه این بیماری واکسینه کرده است، ادامه داد: اما دامداران همیشه در حال خرید و فروش دام هستند و به احتمال فراوان دام هایی را جدیدا خریداری کرده‌اند که علیه این بیماری واکسینه نشده اند.

خبر جدید  ماجرای گوشت کیلویی 900 هزار تومان در شمال شهر تهران چه بود؟

وی تاکید کرد: برای پیشگیری از بروز بیماری طاعون نشخوارکنندگان کوچک در مناطق حفاظت شده باید واکسیناسیون دام های اهلی موجود در حواشی این مناطق انجام و از ورود دام اهلی به این مناطق جلوگیری شود و حتی این اداره کل پیشنهاد خرید پروانه چرا را نیز ارائه داده است که تاکنون موفق به خرید آن نشده است.

خبر جدید  رشد ۱۸۵ درصدی ارزش صادرات فرش ماشینی استان خراسان رضوی

این مقام مسئول خاطرنشان کرد: در حال حاضر منطقه بصورت مداوم توسط چندین اکیپ از محیط بانان و کارشناسان پایش می شود و اقدامات ایمنی همانند جمع آوری و سوزاندن یا دفن اصولی لاشه ها و آهک پاشی و ضدعفونی کردن آبشخورها، منع ورود و خروج به داخل منطقه و سایر اقدامات برای کنترل شیوع بیماری در حال انجام است.

سایت شعار سال، با اندکی تلخیص و اضافات برگرفته از خبرگزاری دانشجویان ایران ، تاریخ انتشار ۱۵ مهر ۹۶، کدمطلب:۹۶۰۷۱۵۰۷۴۱۳، www.isna.ir

[ad_2]

Source link

0/5 (0 نقد و بررسی)

تبليغات
بانک پاسارگاد