11:15:54 - پنج‌شنبه 28 فوریه 2019
داغ کن - کلوب دات کام Balatarin اشتراک گذاری در فیس بوک تویت کردن این مطلب
بجنورد| دیوان محاسبات با عملکردی قاطعانه از تضییع بیت‌المال جلوگیری کند
بجنورد| دیوان محاسبات با عملکردی قاطعانه از تضییع بیت‌المال جلوگیری کند
نماینده ولی‌فقیه در خراسان شمالی گفت: خیلی‌ها فکر می‌کنند مالک الملوک اند و می‌توانند هر کاری انجام دهند و این نظارت‌ها و دقت‌ها و حساسیت دیوان محاسبات می‌تواند سرعت‌گیر باشد.

به گزارش خبرگزاری تسنیم از بجنورد٬ حجتالاسلام والمسلمین ابوالقاسم یعقوبی امروز در دیدار با رئیس کل دیوان محاسبات کشور٬ با اشاره به اهمیت حفظ حقوق بیتالمال اظهار داشت: حساسیتی که اسلام به بیتالمال دارد، به اموال شخصی ندارد. گاهی انسان میتواند مال شخص خودش را هرگونه که بخواهد مصرف کند اما بیتالمال اینگونه نیست و باید حسابوکتاب آن دقیق و درست باشد.

وی افزود: بنا بر روایات دینی ما٬ «اِنَّ اَعظَمُ الخِیَانَه خِیَانَهُ الاُمَّه» بزرگترین خیانت، خیانت به امت و پاس نداشتن و ضایع کردن حقوق آنها و توزیع ناعادلانه بیتالمال است. دیوان محاسبات دیدهبان مالی نظام است و در خط مقدم است و باید نظارت کند و باید در این عرصه فعال باشد.

خبر جدید  مدیران خراسان شمالی به دنبال افزایش اعتبارات استان باشند

امام جمعه بجنورد تصریح کرد: وجود چنین دستگاهی در نظام بهخودی خود اهرم بازدارنده است و اگر کاری هم نکند حضور آنها درصحنهها٬ پیشگیریکننده و بازدارنده است.

یعقوبی گفت: دیوان محاسبات میتواند بهخوبی انحرافات هزینههایی که بر بیتالمال تحمیل میشود را جلوگیری کند و اگر این هشدارها و تذکرات و نظارتهای شفاف و دقیق نباشد خیلیها فکر میکنند مالک الملوک اند و میتوانند هر کاری انجام دهند و این نظارتها و دقتها و حساسیت میتواند سرعتگیر باشد، چون برخی از افراد بسیار با سرعت در مادیات سیر میکنند.

خبر جدید  قیمت مواد پروتئینی٬ سبزی و میوه‌جات در بازار بجنورد شنبه ۱۸ خردادماه + جدول

نماینده ولی فقیه در خراسان شمالی با اشاره به بحث حقوقهای نجومی و حساسیت مردم به این موضوع٬ اظهار داشت: با اینهمه سرعتگیر خیلی از افراد حقوق نجومی میگیرند و حال اگر این سرعتگیرها نباشد معلوم نیست جامعه به کدام مسیر منحرف شود. عملکرد قاطعانه دیوان محاسبات با برخورداری از نگاه شفاف و قاطع و بدون رودربایستی و اینکه بیتالمال را حق همه آحاد مردم بداند، نه عدهای خاص، باعث میشود مردم بهنظام و انقلاب خوشبین باشند و خوشبین بمانند.

خبر جدید  خراسان شمالی نیازمند مرکز هواشناسی پیشرفته و تخصصی است

یعقوبی در پایان تصریح کرد: مدیران ضمن دقت در مسئله مصرف بیتالمال، باید حتی در رفت و آمدها، نشست و برخاستها و تعاملاتشان هم دقت کنند تا عدهای از افراد جامعه احساس نکنند که جزو این مملکت نیستند. نباید حضور مدیران در برخی مجالس باعث دلخوری عدهای و خوشحالی برخی از خواص شود.

انتهای پیام/ش


منبع :: https://www.tasnimnews.com

0/5 (0 نقد و بررسی)

تبليغات
بانک پاسارگاد