به گزارش خبرگزاری برنا؛محسن نجات طی نشست خبری گفت:روز چهارشنبه هفته جاری، کاروان سلامت در صندل آباد و احمدآباد شهرستان بجنورد حضور یافته و نسبت به ارائه خدمات درمانی، بهداشتی و مشاوره سلامت روان مبادرت خواهد داشت.

مدیرعامل جمعیت هلال احمر خراسان شمالیگفت: کاروان سلامت شامل پزشکان عمومی و متخصص، پرستار، کارشناس توان بخشی و کارشناس تغذیه بوده و داروخانه سیار هم در آن مناطق مستقر خواهد شد و پشی بینی می شودهزار و ۲۰۰ نفر از خدمات این کاروان سلامت بهره مند شوند.

وی درباره بیمه امدادگران این جمعیت اظهار داشت: این امر در سطح ملی در حال پیگیری است و تلاش می شود تا امداد گران از مزایای بیمه ای بهره مند شود.

نجات خاطرنشان کرد: برای تامین آمادگی در حادثه های احتمالی، یکهزار و ۵۰۰ تخته چادر خریداری و تامین شده است.

خبر جدید  لزوم هدایت کسب و کارهای نوظهور به سمت تعاونی به عنوان یک مدل

به گفته وی در سیل اخیر، ۵۸۰ تخته چادر، ۲۰۰ تخته پتو، سه هزار قوطی کنسرو، هشت تن پلاستیک و یکهزار بسته غذایی میان سیلزدگان استان توزیع شد و سه هزار و ۴۱۳ نفر در شهرستان های مختلف استان امداد رسانی شده اند.

مدیرعامل جمعیت هلال احمر خراسان شمالی از وضعیت مناسب انبار ذخیره این نهاد در استان خبر داد و خاطرنشان کرد: اکنون وضعیت ذخیره استراتژیک در حوزه اقلام امدادی در استان مناسب است اما همین را هم باید مدیریت کرد. در حادثه سیل اخیر بیش از ۷۰۰ میلیون تومان کمکهای نقدی و غیرنقدی توسط مردم نوعدوست استان در اختیار هلال احمر استان قرار گرفت.

نجات اظهار داشت: انتظار می رود حادثه دیدگان پس از عادی شدن شرایط،چادرهای تحویل گرفته از جمعیت هلال احمر را بازپس دهند اما این امر به خوبی محقق نمی شود و در شرایط خوب تنها ۴۰ درصد از چادرها بازپس داده می شود.

خبر جدید  ديدار سرنوشت ساز استقلال نوين بجنورد در فوتبال اميدهاي کشور

وی با اشاره به قیمت بیش از یک میلیون تومانی هر یک از این چادر ها ادامه داد: در زلزله سال ۹۶ تنها ۴۰ درصد از چادر های به این سازمان بازگشت داده شدند، متاسفانه بخش زیادی از این چادر ها بازگشت ندارند.

وی گفت: کارخانه آلومینای جاجرم با کمک نقدی، کارخانه سیمان با تخصیص چند تن سیمان و همچنین کارمندان ادارات مختلف مشارکت مناسبی برای کمک به سیل زدگان داشتند. درواقع سیل مهربانی جاری است.

نجات با اشاره به برنامههای راهبردی هلال احمر خراسان شمالی در سال ۹۸ اذعان داشت: سعی بر آن است که تمام فعالیت های سال ۹۸ هلال احمر استان در راستای برنامه های امدادی، اجتماعیحمایتی و فرهنگیآموزشی باشد. همچنین در سال جاری به دنبال اخذ مجوز مرکز جامع توانبخشی در استان هستیم.

خبر جدید  برترین های جشنواره" تلاوت، حفظ قرآن و رسانه در قرآن" تجلیل شدند

وی در پایان گفت:برگزاری دوره ۲۲ ساعته امداد و نجات برای اصحاب رسانهنقش مهمی در اطلاع رسانی و آگاهی جامعه برعهده دارند و در حوادث اخیر و سایر برنامههای هلال احمر یاریگر این جمعیت بودند.

تلاش می کنیم پس از ماه مبارک رمضان، دوره ۲۲ ساعته امداد و نجات را برای خبرنگاران استان برگزار کنیم.

انتهای خبر/

خبرنگار منیژه سهرابی راد