12:52:53 - شنبه 3 فوریه 2018
داغ کن - کلوب دات کام Balatarin اشتراک گذاری در فیس بوک تویت کردن این مطلب
انتقال ژن دو قلوزایی بر روی گوسفندان نژاد کردی در خراسان شمالی
انتقال ژن دو قلوزایی بر روی گوسفندان نژاد کردی در خراسان شمالی
رئیس سازمان جهاد کشاورزی خراسان شمالی از انتقال ژن دو قلوزایی بر روی گوسفندان نژاد کردی در این استان خبر داد. به گزارش ایسنا به نقل از روابط عمومی سازمان جهاد کشاورزی استان، عبدالله یوسفی گفت: پروژه مذکور از سال ۹۳ در ایستگاه پرورش و اصلاح نژاد کردی شیروان شروع و طی سال های اجرای طرح […]

رئیس سازمان جهاد کشاورزی خراسان شمالی از انتقال ژن دو قلوزایی بر روی گوسفندان نژاد کردی در این استان خبر داد.

به گزارش ایسنا به نقل از روابط عمومی سازمان جهاد کشاورزی استان، عبدالله یوسفی گفت: پروژه مذکور از سال ۹۳ در ایستگاه پرورش و اصلاح نژاد کردی شیروان شروع و طی سال های اجرای طرح تاکنون بیش از ۳۰ راس دام حاوی ژن در ایستگاه تولید شده است.

وی افزود: گوسفندان بومی فاقد ژن مذکور هستند و با توجه به آزمایشات انجام شده بر روی گوسفندان نژاد کردی و عدم وجود ژن فوق در این نژاد، طی این پروژه ژن دوقلوزایی از طریق گوسفندان نژاد افشاری برولا بر روی نژاد کردی منتقل شده است و انتظار می رود گوسفندان حاوی این ژن دارای دو قلوزایی و چند قلوزایی بالاتری نسبت به والدین خود باشند.

خبر جدید  مرگ ۲ کودک در اثر سقوط در دستگاه بلوک‌زنی

وی ادامه داد: افزایش تعداد بره زایی به ازای هر راس میش و در نتیجه افزایش بهره وری و تولید گوشت در واحد های پرورش گوسفند از مهمترین اهداف این طرح هستند.

وی اظهار کرد: این پروژه در راستای حمایت از نژاد های بومی استان و اصلاح آن ها با رویکرد اقتصاد مقاومتی صورت گرفته است.

خبر جدید  آسیب سوءتدبیر چند برابر تحریم است

یوسفی بیان کرد: خراسان شمالی با جمعیت بیش از دو میلیون و ۵۵ هزار راس دام سبک دارای ۳٫۵ درصد(سه و نیم)جمعیت دام سبک کشور بوده و جزو ۱۰ استان اول کشور در جمعیت دام سبک است که تولید سالیانه گوشت قرمز  خراسان شمالی بیش از ۲۰ هزار و ۸۶۰ تن است که ۷۰ درصد آن از پرورش گوسفند و بز تولید می‌شود.

خبر جدید  صادرات بیش از 12 هزار تن محصولات کشاورزی

وی ایستگاه پرورش و اصلاح نژاد گوسفند کردی شیروان را از جمله نقاط قوت دامپروری استان ذکر کرد که نژاد خالص گوسفند کردی را در کشور تولید و پشتیبانی می‌کند.

به گفته وی توزیع سالیانه ۲۵۰تا ۳۰۰ راس گوسفندان نژاد خالص کردی بین دامداران استان و استان های همجوار از جمله اقدامات این ایستگاه است.

انتهای پیام

[ad_2]

Source link

0/5 (0 نقد و بررسی)

تبليغات
بانک پاسارگاد