14:24:30 - چهارشنبه 12 سپتامبر 2018
داغ کن - کلوب دات کام Balatarin اشتراک گذاری در فیس بوک تویت کردن این مطلب
اختصاص ۴۰۰ میلیارد تومان تسهیلات برای اشتغال پایدار روستایی و عشایری کشور
اختصاص ۴۰۰ میلیارد تومان تسهیلات برای اشتغال پایدار روستایی و عشایری کشور
رئیس سازمان عشایر کشور گفت: ۴۰۰ میلیارد تومان تسهیلات برای اشتغال پایدار روستایی و عشایری در مرحله اول اختصاص يافته است.

به گزارش خبرگزاری صدا و سیما مرکز خراسان شمالی کرمعلي قندالي در چهارمین نشست شورای عشایر خراسان شمالی با اعلام اختصاص ۴۰۰ میلیارد تومان تسهیلات برای اشتغال پایدار روستایی و عشایری افزود: سهم خراسان شمالی تاکنون از این مبلغ ۱۵ میلیارد تومان در زمینه هایی همچون تولید گوشت ، گیاهان داروئی ، گردشگری و صنایع دستی بوده است.

وی با اشاره به اینکه عشایر خراسان شمالی ، ۵ درصد جمعیت عشایر کشور را تشکیل می دهند گفت: ظرفیت سرانه دام خراسان شمالی از میانگین کشوری بالاتر است و می تواند به عنوان مجموعه فعال اقتصادی دیده شود.
وی با اشاره به اینکه خراسان شمالی از استان های شاخص در تولید گوشت قرمز است افزود: بازده تولید دو برابر شد و با مصرف نصف علوفه مورد نیاز توانستیم با تولید یک کیلوگرم دام زنده در این استان به جهش بسیار خوبی برسیم.
معاون وزیر جهاد کشاورزی همچنين گفت: امسال به کسانی که به شدت دچار خسارت شده اند ۵۰ میلیون تومان تسهیلات با درصد پایین و با بازپرداخت ۵ ساله اختصاص خواهیم داد.
قندالی با اشاره به اینکه این قشر در بانک ها هیچ معوقه ای ندارند خواستار این شد تا بانک ها برای ارائه تسهیلات به عشایر سخت گیری نکنند.
وی درباره اجرای طرح زنجیره تولید گوشت قرمز گفت: سالانه یک درصد از ورودی صندوق توسعه ملی حدود ۲۰ میلیارد تومان خواهد بود که در سه سال گذشته ۴۰۰ میلیارد تومان تخصیص پیدا کرده است.
قندالی با اشاره به تامین نهاده های دامی، از خانوارهای عشایری خواست به هیچ وجه در این خصوص نگران نباشند.
استاندار نیز در این نشست با اشاره به اینکه عشایر، مصداق واقعی اقتصاد مقاومتی در کشورند، گفت: عشایر با حداقل استفاده از امکانات دولتی، حداکثر بهره وری را درجامعه خواهند داشت.
محمدرضا خباز با اشاره به مصوبه آموزش و ترویج عشایر برای اجرای پایلوت این طرح در خراسان شمالی اعلام آمادگی کرد و افزود: باید برای اجرای این طرح از حمایت های کشور هم برخوردارشویم.
وی افزود: اصلاح نژاد دام در استان باید از یک زایش در سال به دو زایشِ چند قلوزا افزایش یابد.

خبر جدید  صفحه نخست روزنامه های خراسان شمالی بیست و ششم بهمن ماه

لینک منبع خبر

0/5 (0 نقد و بررسی)

تبليغات
بانک پاسارگاد